Головна
Про теніс
Про Теніс
Історія гри у теніс
Напевно, кожен спортсмен повинен знати історію виникнення та розвитку свого виду спорту – його правил, техніки, тактики, а також необхідного для занять інвентарю. Знання минулого будь-якого виду спорту допомагає зрозуміти його сьогодення, підвищує ваш загальний спортивний рівень. Тому уважно прочитайте про те, як раніше грали в теніс, коли вас ще й на світі не було і чим він відрізнявся від тенісу сьогоднішнього.

Великий теніс як гра духовенства виник у Середньовіччі у Франції. Спочатку гравці перекидали м'яч ударами долоні, потім гру модернізували, почавши одягати на рукавичку, що приймає руку, а потім з'явилися спеціальні пристосування для відбивання м'яча. Ці пристрої були лише віддалено схожі на звичну нам ракетку і не мали струн. Для кращого пружного ефекту їх стали виготовляти з волов'яних жив лише в епоху Людовіка ХI, коли гра вийшла за межі території монастирів і почала завойовувати популярність серед аристократів. Тоді ж з'явилися і суворі критерії виготовлення тенісних м'ячів, які повинні були виготовлятися з гарної шкіри і набиватися вовною.
Звідки з'явилася назва – «теніс»? У вірші присвяченому кардиналові Рішельє згадується гра, в якій гравці вигукують латинські слова «Tenez» («tenir» фр. - Затримувати, тримати, ловити) і «Raketka» (від фр. Raquette - «Долоня»). Правила тенісу змінювалися постійно, найбільше це стосувалося введення м'яча у гру. Будучи «королівською грою» запровадження м'яча здійснювалося слугами, тому називалося «Servani», тобто. обслуговуванням. У XVII – XIX століттях, за часів Французької революції та Наполеонівських війн людям було не до занять тенісом як у Франції, так і в інших європейських країнах. В Англії, теніс занепав після того, як він втратив заступництво короля. Але остаточно теніс не був забутий, лише на якийсь час. І вже 1859 року починається новий етап у розвитку тенісу, коли вперше було проведено матч англійських університетських команд у Хейманкерті. Почалося відродження тенісу: почали створювати нові тенісні клуби. А у спортивних клубах для гри в крикет, крокет та гольф стали відкриватися тенісні секції. Вийти на світову арену тенісу заважало те, що у кожній країні правила гри були свої, що унеможливлювало проведення міжнародних матчів. У середині дев'ятнадцятого століття відбулися величезні зміни у проведенні ігор, тому що в теніс стали грати на відкритих кортах, хоча раніше гра проходила тільки в приміщеннях. Причиною того, що гра так довго проводилася у закритих приміщеннях, полягала у покриттях майданчиків та м'яча. Так, як м'ячі були матер'яними, туго стягнутими струнами, а зверху вкриті фланеллю, то вони могли відскакувати від твердої кам'яної статі, а грати на землі чи траві було неможливо. І лише з появою гумових м'ячів відбулися докорінні зміни у тенісі.
В 1873 майор Британської армії Уолтер Уінгфілд запатентував гру під назвою сферистка або лаун-теніс (теніс на траві). Таким чином він узаконив теніс та його правила. Після того, як були запатентовані сітка, стовпчики, м'ячі, правила гри - теніс став видом спорту.

Рахунок у тенісі досить незвичайний та незрозумілий. Багато хто ставить собі питання «чому він ведеться настільки дивним способом?» Відповідь досить проста, рахунок зародився у середньовічній Франції, де грали на гроші. Ставка – монета в 60 су, яку називали «короною», яка розмінювалася на 4 монети по 15 су кожна; кожен удар оцінювався однією монетою. Так зародився гейм – 4 удари. Існує інша точка зору. Рахунок у геймі вівся за стрілкою годинника, 15,30,45, пройдений повний круг означав перемогу в геймі. Рівний рахунок у грі походить від англ. «to both is the game» або фр. «deuce». «а deux le jeu». З часом змінювалися поняття гри в теніс та техніка виконання ударів. Перші лаун-тенісисты грали тільки із задньої лінії, надаючи м'ячу головним чином нижнє обертання або комбінуючи нижню підкрутку з бокової. Так грали до початку першої світової війни.
У 20-ті роки гру стали вести у всьому корті. Гравці за першої нагоди просувалися до сітки і намагалися закінчити розіграш м'яча ударом з літа або смішом, переважно плоским. Типовим представником такої гри був відомий американець У. Тілден.

У другій половині 30-х років значення гри у сітки зросло. Тут найбільших успіхів досягли американці Д. Бадж та Р. Ріггс. Відразу після подачі або її прийому вони виходили до сітки і намагалися завдати побідного удару над головою або з літа. В даний час успіхом користується гра як у всьому корті, так і у сітки. На земляних кортах найбільш оптимальна гра по всьому корту, на трав'яних та гладких штучних покриттях – у сітки.

У 70-х роках деякі тенісисти світового класу стали досягати успіхів, виконуючи удари із задньої лінії, головним чином з верхньою та дуже сильною підкруткою. Вони при цьому орієнтувалися на довгий обмін м'ячами, що закінчується швидше помилкою суперника або точним обвідним ударом, ніж виходом до сітки. Чи стане цей стиль гри головним або успішнішими будуть інші прийняті нині способи, покаже час.
ПІТ САМПРАС
Серена Вільямс
Роджер Федерер
МАРТИНА НАВРАТИЛОВА
Піт Сампрас (1971) – тенісист, народився у місті Вашингтон. Найбільш відомий як тенісний чемпіон "Пістол Піт".

Біографія Піта Сампраса є однією з найвідоміших талановитих тенісних гравців. 268 тижнів у 1990-х роках Сампрас вважався найкращим у даному виді спорту. Прізвисько «Пістол Піт» він отримав завдяки своїй швидкості та чудовій майстерності. 1988 року Сампрас зайнявся професійним тенісом. У 19 років спортсмен виграв чемпіонат США, перемігши Андре Агассі. З 1993 по 1998 він щороку, шість послідовних разів, був названий першим тенісистом світу.
Протягом своєї кар'єри Піт виграв 64 звання в одиночному розряді, 14 титулів "Великого шолома". Крім того, Сампрас перемагав на змаганнях Вімблдона сім разів, на чемпіонаті США – п'ять разів, Австралії – двічі. Проте чемпіонат Франції спортсмену так і не довелося підкорити. Можна з упевненістю сказати, що наприкінці 1990-х років Піт лідирував у чоловічому тенісі.
У своїй біографії Піт Сампрас довго змагався з Агассі. 2002 року Андре переміг Піта на чемпіонаті США. Однак манера поведінки і зовнішність зробили Сампрас знаменитим далеко за межами

Серена Вільямс (1981) – тенісистка, народилася 26 вересня 1981 року у місті Сагіноу, штат Мічиган. Найбільш відома як одна з сестер-
тенісисток Уільямс.
Наприкінці 1990-х років у біографії Серени Вільямс та її сестри Венус був зоряний час. Вони були афроамериканками, що було рідкістю у професійному тенісі. Сестри швидко стали відомими завдяки сильній грі, блискучій екіпіровці.
Подібно до Тайгер Вудс, Серена і Венус були молодими талантами. Вони за своїм бажанням почали займатися тенісом після дитячого садка. Серена на рік молодша за Венус. Її зростання становить 175 см. Тим не менш, Серена стала першою із сестер, яка виграла чемпіонат США в одиночному розряді у 1999 році.
На початку 2000 років Серена була однією з провідних тенісисток. У 2002-2003 спортсменка виборола «шолом Серени», вигравши відразу всі чотири головні звання «Великого шолома». У 2002 році вона перемогла на чемпіонаті Франції, Вімблдоні, чемпіонаті США, а в 2003 році на чемпіонаті Австралії. Інші титули в біографії Серени Вільямс були отримані в 2003 (Вімблдон), 2005, 2006 (чемпіонат Австралії), 2008 (чемпіонат США)

Роджер Федерер (1981) – тенісист, народився 8 серпня 1981 року у місті Базель, Швейцарія. Найбільш відомий як п'ятиразовий чемпіон
Вімблдону (2003-2007).
Федерер є швейцарським гравцем у теніс, який послідовно п'ять разів отримував звання чемпіона Вімблдону. Крім того, у біографії Роджера Федерера було виграно кілька чемпіонатів США: з 2004 по 2008 рік. Така кількість перемог допомогла спортсмену стати одним із домінуючих тенісистів у світі.
Федерер зайнявся професійним спортом у 1998 році після зіркової кар'єри у молодіжних змаганнях. У 2001 році він став популярним поле того, як розгромив у грі чемпіона Піта Сампраса на змаганнях Вімблдону.
У 2003 році спортсмен отримав звання чемпіона Вімблдону в одиночному розряді. Свою перемогу він повторив у 2004 році. Після цього він став брати участь у чемпіонаті Австралії, а також США. У третьому раунді чемпіонату Франції він зазнав невдачі, що позбавило спортсмена можливості перемогти у «Великому шоломі».
У 2005 році Федерер здобув третю перемогу на Вімблдоні, побори Енді Роддіка у фіналі другий рік поспіль. Виступивши проти Андре Аґассі у відкритому чемпіонаті США, Федерер отримав чергове звання. У 2006 спортсмен програв Рафаелю Надаль у фіналі чемпіонату Франції, проте переміг цього ж противника у фіналі Вімблдону. У 2006 році Федерер знову здобув перемогу над Енді Роддіком на чемпіонаті США.
Якщо підсумувати кількість перемог спортсмена за 2007 рік на Вімблдоні, чемпіонатах Австралії, США, а також перемогу 2008 року на чемпіонаті США, то вийде неймовірний результат – 13 титулів, що отримали, в одиночному розряді. Показати результат краще вдалося лише Піту Сампрасу – він 14 разів здобував перемогу на змаганнях «Великого шолома».
Мартіна Навратілова (1956) – чесько-американська тенісистка, народилася в Празі. Протягом 1972-1974 років у своїй біографії Мартіна Навратілова утримувала звання чемпіонки Чехії в одиночному розряді.

1975 року вона переїхала до США. Спортсменка відома завдяки агресивному, трохи нервовому стилю гри. Рекордних дев'ять разів Навратілова вигравала змагання Уїмблдону в одиночному розряді: у 1978-79, 1982-87, 1990 роках. Крім того, звання чемпіонки США Навратілова отримувала чотири рази: 1983, 1984, 1986–87, чемпіонки Австралії – тричі: 1981, 1983, 1985. Двічі Мартіна ставала чемпіонкою Франції: у 1982, 1984.

Спортсменка добре показала себе також у парному розряді. З 1983 по 1985 рік Мартіна заробила 110 перемог у змаганнях даного формату. У біографії Мартіни Навратілової лідирування у тенісі тривало майже тридцять років. Загалом спортсменка заробила 168 перемог у одиночному розряді, 178 у парному.
Забронювати корт
або дзвоніть:
(067) 536 11 14
(066) 031 25 16
КонтактИ
(067) 536 11 14
(066) 031 25 16
Телефони для бронювання:
м. Київ
вул. Уманська 47а
Адреса:
Пн - Нд 7:00 - 23:00
Режим роботи:
Made on
Tilda